daikin-img
daikin-img
daikin-img

תוצאות חיפוש


מערכות מיזוג אוויר: הסוגים הקיימים – וההבדלים ביניהם

לצד בחירת הריהוט, הריצוף והברזים באמבטיה, מעבר דירה במדינה חמה כמו שלנו מחייב אותנו בהכרעה חשובה נוספת: בחירת המזגן המתאים ביותר לבית החדש. איך ניגשים לקבלת ההחלטה הזאת? הצעד הראשון הוא להכיר את סוגי המזגנים הנפוצים כיום בשוק כמו גם את הטכנולוגיות המתקדמות שיאפשרו לכם לחסוך בהוצאות – כפי שעשינו בסקירה שלפניכם

מזגן עילי

מזגן עילי מורכב בחלקו העליון של קיר הבית, בצמוד לתקרה, כך שהאוויר היוצא ממנו מכוון מטה – אל מרכז חלל החדר. יתרונותיו הגדולים של המזגן העילי הם חיסכון במקום וקירור פשוט יחסית של החלל הממוזג. חסרונו ניכר בעיקר בעונת החורף וכשהוא נדרש לחמם, שכן אוויר חם נוטה לעלות למעלה. לכן, תהליך החימום איטי משהו, וצורך הרבה אנרגיה באופן יחסי.

מזגן מיני מרכזי (נסתר)

מזגן מיני מרכזי הוא מזגן המותקן, בדרך כלל, במקום נחבא בבית, ומקרר את כל חדרי הבית במקביל באמצעות תעלות ייעודיות להובלת אוויר. יתרונותיו המרכזיים הם חיסכון במקום (שכן אין צורך להתקין מזגן בכל חדר) ובכסף (על הוצאות התקנה וחשמל). מאחר שהאוויר מוזרם בעת ובעונה אחת לכל הבית, צריכת האנרגיה של מזגן זה גבוהה יחסית. בנוסף, במקרה של תקלה במזגן, המיזוג בבית כולו מושבת.

מזגן מפוצל (מולטי)

מערכות מיזוג מולטי כוללות מעבה אחד מרובה מדחסים, שאליו מחוברות מספר יחידות מאיידים במגוון תצורות – עילי, נסתר או רצפתי. למעשה, כל מאייד מחובר למדחס עצמאי וכך מתאפשרת שליטה על כל מזגן בנפרד וללא תלות בפעולתם של שאר המזגנים בבית. מערכת מולטי מתאימה למשרדים ולבתים שאין בקירותיהם החיצוניים די מקום להרכבת מעבים רבים, או שלא קיימת בהם תשתית לתעלות אוויר עבור מזגן מיני מרכזי.

מזגן PACKAGE (מיזוג אוויר מסחרי)

מזגני Package הם למעשה מערכות מיזוג אוויר תעשייתיות. הן מורכבות מיחידת קירור המכילה מאייד, מעבה ומדחס, ביחד עם תעלת אוויר מובנית ומוכנה לשימוש הפרושה ישירות מהמפעל אל אתר ההתקנה – ללא כל צורך בחיבורי צנרת. מזגנים אלה מתאימים לשימוש ביתי ומסחרי במקומות שבהם לא ניתן להתקים מאיידים בכל החדרים, או שהמרחק בין אזור המיזוג למעבה גדול, מה שמקטין את יעילות המערכת וגורם לצריכה מרובה יותר של חשמל.

למזגני פקאג' שלושה יתרונות עיקריים: עוצמת מיזוג מירבית ושליטה מלאה על עוצמת החימום/קירור – הודות למבנה האחוד של המזגן ולעובדה שלא נעשה שימוש בצנרת חיצונית; חיסכן במקום – ניתן להציב את המערכת בכל מקום בקרבת החלל הממוזג, ואין צורך להקצות מקום ליחידות המאייד; חיסכון אנרגטי – תוצאה של חיבור ישיר בין המעבה למאייד.

 

עולם המיזוג החדש

טכנולוגיית אינוורטר

אף שבשימוש רגיל לא תחושו הבדל בינו לבין מזגנים אחרים, בשימוש רציף ולאורך זמן יאפשר לכם מזגן האינוורטר – או ליתר דיוק, לוח הבקרה המשוכלל שלו – לשלוט בטמפרטורה באופן מירבי, לחסוך באנרגיה ואף להקטין את הוצאות החשמל. זאת, הודות לעובדה שהמזגן מתנהל בקצבים ועוצמות משתנים, תוך שינוי ההספק החשמלי של המדחס – בהתאם לטמפרטורת היעד שהגדרנו.

טכנולוגיית VRF / VRF

המבנה המודולרי של מערכות מיזוג VRF (או VRV) מאפשר שימוש במספר מאיידים משנתה, ועל כן קירור או חימום יעילים יותר והקטנה משמעותית של צריכת האנרגיה של המזגן. ההבדל בין מערכות VRF לבין מזגן מולטי אינוורטר, למשל, הוא השימוש במספר מאיידים ולא במאייד אחד, כמו גם האפשרות להתקין יחידות איוורור פנימיות בגדלים שונים, שבכל אחת מהן ניתן לשלוט בנפרד.

מאמרים אחרונים

מדריך: איך לבחור את המזגן המתאים לכם?

לבחירת המזגן המתאים לחלל או לבית שאותם נרצה למזג יש חשיבות גדולה, והיא משפיעה הן על טיב ואיכות המיזוג והן על ההוצאות שאיתן ניאלץ להתמודד. כיום קיימים בשוק פתרונות מיזוג מגוונים בעלי מאפיינים שונים, המאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו לאתר בקלות יחסית את המזגן המושלם עבורם.

פרטים נוספים

כל מה שרציתם לדעת על חימום תת רצפתי

היום אנו יכולים ליהנות מיתרונות חימום תת רצפתי, המאפשר לחסוך ביעליות החימום באופן משמעותי, ליהנות מבטיחות משופרת ולהשתמש בטכנולוגיות ירוקות השומרות על איכות הסביבה, ומייתרות את הצורך להשתמש במיכלי סולר או גז.

פרטים נוספים

כך תשמרו על טמפרטורת המים בבריכה הפרטית

בשונה מבריכות ציבוריות המצויות בפיקוח משרד הבריאות ו/או הרשויות המקומיות, בריכות ביתיות הן באחריות הבלעדית שלכם, הבעלים. לכן, חשוב מאוד לדעת כיצד לתחזק אותן באופן שישמור עליכם ועל בני ביתכם, יגן על הבריכה מפני קלקולים ותקלות ויאפשר לכם ליהנות מהשימוש בה, בראש שקט.

פרטים נוספים

מערכות מיזוג אוויר: הסוגים הקיימים – וההבדלים ביניהם

לצד בחירת הריהוט, הריצוף והברזים באמבטיה, מעבר דירה במדינה חמה כמו שלנו מחייב אותנו בהכרעה חשובה נוספת: בחירת המזגן המתאים ביותר לבית החדש. איך ניגשים לקבלת ההחלטה הזאת? הצעד הראשון הוא להכיר את סוגי המזגנים הנפוצים כיום בשוק כמו גם את הטכנולוגיות המתקדמות שיאפשרו לכם לחסוך בהוצאות – כפי שעשינו בסקירה שלפניכם

פרטים נוספים

מה ההבדל בין מזגן אינוורטר לבין כל מזגן רגיל?

היום כבר אפשר לומר כי מזגן אינוונטר כבש את השוק הישראלי בשנים האחרונות ונחשב להתפתחות המשמעותית ביותר בתחום מיזוג האוויר ויכולת המזגן לשלוט על הטמפרטורה.

פרטים נוספים

מהם מאיידים למזגנים?

מאייד הינה היחידה המותקנת בתוך המבנה הממוזג ומגיעה בתצורה גלוייה או נסתרת לעין.

פרטים נוספים

בחירה נכונה של מיזוג אוויר מסחרי תעשייתי

בעל עסק או מפעל: חשוב להשקיע במערכת מיזוג אוויר מסחרי על מנת להבטיח עבודה רציפה בחלל המסחר או הייצור, התאמה מירבית לתנאי האקלים הישראלים, שבקיץ כוללים טמפרטורות גבוהות מאוד וכמובן שמירה על חומרי הגלם ונוחות העבודה במתחם, שמבטיחה תפוקה מקסימלית בכל רגע נתון.

פרטים נוספים

מה זה מערכת מיזוג אוויר VRV / VRF ?

היום אנו נהנים מדור חדש של טכנולוגיה של מערכות מיזוג אוויר, המתבססות על שימוש בטכנולוגיית VRF (VRV) הפועלות על עיקרון שינוי נפח זרימת הקירור במערכת.

פרטים נוספים

הרשמה לניוזלטר

השאר את כתובת המייל ותוכל לקבל ישירות אליך את כל העדכונים והחדשות של דייקין