daikin-img
daikin-img
daikin-img

תוצאות חיפוש


מהם מאיידים למזגנים?

מאייד הינה היחידה המותקנת בתוך המבנה הממוזג ומגיעה בתצורה גלוייה או נסתרת לעין.

כשאנו באים לבחור מזגן מרכזי, בין אם מזגן מיני , מפוצל או מולטי, חשוב לבדוק את איזה מאייד מזגן מכילה המערכת, המשפיע באופן מכריע על פעילותה ונצילותה. כיום תמצאו בשוק מבחר מאיידים המיועדים לפתרונות מיזוג שונים, דוגמת מאייד מזגן מיני מרכזי שוודאי מוכר לכם מהבית, אך חשוב להכיר את המגוון הכולל, שמגדיר את איכות מיזוג האוויר.

כמה דברים שחשוב לדעת על מזגן מיני מרכז

אם אתם רוצים ליהנות ממזגן לכל חלקי הבית או המשרד, חשוב להקדיש כמה רגעים לבחירת מזגן מיני מרכזי שיענה על כל דרישותכם. מזגן מיני מרכזי נותן מענה מושלם לחללים גדולים, כמו דירות, בתים פרטיים, משרדים וחללי עבודה, כאשר הוא כמעט ואינו מורגש ומאפשר לבחירה מבין שפע דגמים שמותאמים במבנה ובעיצובם לגודל המשתנה של החלל ודרישות המיזוג בשטח.

לפני שאתם בוחרים את הדגם שמתאים לכם, חשוב לבדוק כי המזגן מותאם לתנאי האקלים באזור ההתקנה, בעיקר כאשר מדובר בחללים עבודה, הדורשים לא פעם גם התאמה לטמפרטורות משתנות או קיצוניות. בנוסף לכך יש לקחת בחשבון את מחיר המזגן המיני מרכז ועלות ההתקנה הנדרשת. הקפידו לדרוש גם פרטים על סוג המאייד והמעבה במזגן, המשפיעים באופן ישיר על פעילותו וכמובן אל תתפשרו על התקנה של איש מקצוע מוסמך ומנוסה.

מה זה מאייד מזגן?

מאייד הוא החלק הפנימי של מערכת מיזוג האוויר, בבית או במשרד, שתפקידו לפלוט לחלל החדר את האוויר הממוזג בטמפרטורה המבוקשת. מאייד מזגן מיני מרכזי אחראי על הפיכת החומר המקרר מנוזל לגז ורבים מכירים אותו בזכות הכינוי "רדיאטור" – מי ששואב את החום מחלל המבנה אל תוך המזגןכיום תמצאו בשוק בשני סוגי מאיידים: מאייד התפשטות ישירה שאליו מורכבים צינורות שבתוכם מוזרם קרר במצב צבירה נוזלי בלחץ נמוך, או מאיידים מוצפים – אליהם זורם הקרר מחוץ לצינורות (בעוד בתוך הצינורות זורמים מים או אוויר). בשיחה עם המתקין המוסמך תגלו כי המושג מאייד מתייחס לרכיב הספציפי שאחראי על פליטת האוויר הממוזג: מהמזגן או מערכת הקירור. חשוב לדעת מהו סוג המאייד, לשאול אודות היעילותו האנרגטית ולהתעניין גם מהי רמת הדציבלים שהוא מפי3, כדי שתהנו ממזגן שקט ככל הניתן.

בחירת מאייד מזגן מיני מרכזי

מסיבה זו חשוב להבין מהי הטכנולוגיה בה פועל המזגן המרכזי שבחרתם ואיזה סוג מאייד מזגן מורכב בערכת. במערכות VRF מבית דייקין, תוכלו ליהנות מאפשרות לשינוי במהירות זרימת הקרר לצד יעילות אנרגטית, רמת רעש נמוכה וחסכון בצריכת החשמל לבתים פרטיים, בניינים ומבני מסחר ותעשייה. בדייקין מציעים מגוון רחב של מאיידים לבחירה, כולל מאיידים נסתרים אופקיים, מאייד מזגן תעשייתי מסחרי בלחץ גבוה, מאייד מזגן אופקי נסתר בלחץ בינוני, מאייד מזגן אופקי נמוך נסתר לזריקה ישירה, מאייד מזגן אנכי עם כיסוי דקורטיבי, יחידות קסטה לשילוב בתקרה משרדית ופיזור אוויר ב-360 מעלות – עם אפשרות לפנל בניקוי עצמי ושילוב אסתטי במראה התקרה. יחידות אלו מפחיתות את השימוש באנרגיה הודות לשימוש במחליף חום בעל מימדים קטנים יחסית וניתנות לשילוב עם כניסת אוויר צח דרך מאייד מזגן, מה שמוביל להוזלה בעלויות התפעול. כך לדוגמה: מאייד מזגן מיני מרכזי ומאיידים לשימוש בתעשייה, מאפשרים התאמה של מהירות זרימת האוויר באופן אוטומטי, על ידי מדידת נפח האוויר והלחץ הסטטי לצד התאמתם למהירות הזרימה המינימלית. בצורה זו ניתן להשתלמש בתעלות המחוברות אל יחידות קסטה לשילוב בתקרה משרדית ופיזור אוויר ב-360 מעלות ולהקל בהתקנת מיני מזגן.

מאמרים אחרונים

מדריך: איך לבחור את המזגן המתאים לכם?

לבחירת המזגן המתאים לחלל או לבית שאותם נרצה למזג יש חשיבות גדולה, והיא משפיעה הן על טיב ואיכות המיזוג והן על ההוצאות שאיתן ניאלץ להתמודד. כיום קיימים בשוק פתרונות מיזוג מגוונים בעלי מאפיינים שונים, המאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו לאתר בקלות יחסית את המזגן המושלם עבורם.

פרטים נוספים

כל מה שרציתם לדעת על חימום תת רצפתי

היום אנו יכולים ליהנות מיתרונות חימום תת רצפתי, המאפשר לחסוך ביעליות החימום באופן משמעותי, ליהנות מבטיחות משופרת ולהשתמש בטכנולוגיות ירוקות השומרות על איכות הסביבה, ומייתרות את הצורך להשתמש במיכלי סולר או גז.

פרטים נוספים

כך תשמרו על טמפרטורת המים בבריכה הפרטית

בשונה מבריכות ציבוריות המצויות בפיקוח משרד הבריאות ו/או הרשויות המקומיות, בריכות ביתיות הן באחריות הבלעדית שלכם, הבעלים. לכן, חשוב מאוד לדעת כיצד לתחזק אותן באופן שישמור עליכם ועל בני ביתכם, יגן על הבריכה מפני קלקולים ותקלות ויאפשר לכם ליהנות מהשימוש בה, בראש שקט.

פרטים נוספים

מערכות מיזוג אוויר: הסוגים הקיימים – וההבדלים ביניהם

לצד בחירת הריהוט, הריצוף והברזים באמבטיה, מעבר דירה במדינה חמה כמו שלנו מחייב אותנו בהכרעה חשובה נוספת: בחירת המזגן המתאים ביותר לבית החדש. איך ניגשים לקבלת ההחלטה הזאת? הצעד הראשון הוא להכיר את סוגי המזגנים הנפוצים כיום בשוק כמו גם את הטכנולוגיות המתקדמות שיאפשרו לכם לחסוך בהוצאות – כפי שעשינו בסקירה שלפניכם

פרטים נוספים

מה ההבדל בין מזגן אינוורטר לבין כל מזגן רגיל?

היום כבר אפשר לומר כי מזגן אינוונטר כבש את השוק הישראלי בשנים האחרונות ונחשב להתפתחות המשמעותית ביותר בתחום מיזוג האוויר ויכולת המזגן לשלוט על הטמפרטורה.

פרטים נוספים

מהם מאיידים למזגנים?

מאייד הינה היחידה המותקנת בתוך המבנה הממוזג ומגיעה בתצורה גלוייה או נסתרת לעין.

פרטים נוספים

בחירה נכונה של מיזוג אוויר מסחרי תעשייתי

בעל עסק או מפעל: חשוב להשקיע במערכת מיזוג אוויר מסחרי על מנת להבטיח עבודה רציפה בחלל המסחר או הייצור, התאמה מירבית לתנאי האקלים הישראלים, שבקיץ כוללים טמפרטורות גבוהות מאוד וכמובן שמירה על חומרי הגלם ונוחות העבודה במתחם, שמבטיחה תפוקה מקסימלית בכל רגע נתון.

פרטים נוספים

מה זה מערכת מיזוג אוויר VRV / VRF ?

היום אנו נהנים מדור חדש של טכנולוגיה של מערכות מיזוג אוויר, המתבססות על שימוש בטכנולוגיית VRF (VRV) הפועלות על עיקרון שינוי נפח זרימת הקירור במערכת.

פרטים נוספים

הרשמה לניוזלטר

השאר את כתובת המייל ותוכל לקבל ישירות אליך את כל העדכונים והחדשות של דייקין