daikin-img
daikin-img
daikin-img

תוצאות חיפוש


כך תשמרו על טמפרטורת המים בבריכה הפרטית

בשונה מבריכות ציבוריות המצויות בפיקוח משרד הבריאות ו/או הרשויות המקומיות, בריכות ביתיות הן באחריות הבלעדית שלכם, הבעלים. לכן, חשוב מאוד לדעת כיצד לתחזק אותן באופן שישמור עליכם ועל בני ביתכם, יגן על הבריכה מפני קלקולים ותקלות ויאפשר לכם ליהנות מהשימוש בה, בראש שקט.

אחד הדברים המרכזיים שיש לשים לב אליהם בתחזוקת בריכה או ג'קוזי ביתיים הוא טמפרטורת המים.

חשוב להדגיש כי לא מדובר בהיבט שמשפיע רק על הנאתם של המתרחצים, אלא הוא חשוב גם לשמירה על תקינות הבריכה ולהארכת "חייה". כחלק מהתחזוקה הנאותה הנדרשת, נשתמש בכל בריכה במד חום אשר ימדוד כל העת את טמפרטורת המים.

איך מחמים בריכה?

בריכות ביתיות מחוממות כיום לרוב באמצעות משאבות חום – מערכות חימום מים המזכירות במראיתן מזגן ביתי גדול, ידועות ככלי חסכוני בחשמל (ביחס לתפוקה) ופועלות באופן אוטומטי. ההספק של משאבות חום לבריכות נמדד בקווט – KW.

הטמפרטורה הרצויה של בריכה מחוממת נעה בין טמפרטורת החדר הממוצעת (25-24 מעלות) לטמפרטורת גוף תקינה (37 מעלות). יש לדעת כי חימום בריכה לא קורה בין ליל. משאבת החום לבריכה מחממת את המים בכמה מעלות כל יום עד שהבריכה מגיעה לטמפרטורה הרצויה, ומאותו רגע היא רק פועלת לשימור רמת החום הקיימת.

כדי לסייע לה למשאבה בשימור הטמפרטורה, חשוב מאוד להשתמש בכיסוי לבריכה, אשר מונע מהחום לברוח וחוסך למשאבת החום עבודה קשה.

איך לבחור את משאבת החום הנכונה?

ישנן מערכות רבות לחימום בריכות שחייה ביתיות: החל ממערכות ECO החסכוניות בחשמל ומיועדות בעיקר לבריכות גדולות, ועד משאבות עם מערכת הפשרה אקטיבית. בחירת סוג המשאבה תיעשה על פי סוג בריכה, מאפייניה ובעיקר – הייעוד שלה. כך למשל, בעוד בבריכה טיפולית על המים להיות חמימים ומרגיעים, בבריכה המיועדת לשימוש ספורטיבי מוטב שהמים יהיו בטמפרטורה נמוכה יותר.

בדומה, ככל שבריכת השחייה גדולה יותר, יש צורך במשאבת חום חזקה יותר שתוכל להתמודד עם נפח מים גדול יותר ולהבטיח את ההגעה לטמפרטורה הרצויה. כך למשל, בריכה גדולה יחסית שנפחה 30 קוב מים תדרוש הספק של 2.6 KW. דוגמה נוספת להתאמה נדרשת היא כאשר מדובר בבריכה עילית – בריכה בעלת מאפיינים ייחודיים, המחייבת התאמה גם של מערכת חימום המים. קחו בחשבון כי ככל שמשאבת החום גדולה ועוצמתית יותר – כך גם רמות הרעש שהיא מייצרת.

כמה זה עולה?

ככלל, לבריכות בנפח של עד 20 קוב מים, מחיר משאבת חום ינוע בין 2,000 שקל ל-10,000 שקל – כתלות בשלל פרמטרים כגון נפח וגודל הבריכה, הטמפרטורה הרצויה של מי הבריכה וטמפרטורת הסביבה. כלומר, שונות המחירים היא גדולה למדי.

לכן, על מנת לבחור בצורה מושכלת את משאבת החום המתאימה לכם, יש להביא בחשבון את כל הפרמטרים שצוינו וכן להבין את הצרכים שלכם ואת סוג השימוש שאתם מבקשים לעשות בבריכה. כמו כן יש לעמוד על התקציב המדויק העומד לרשותכם. אחרי השוואת מחירים מעמיקה, תוכלו לבחור פתרון חימום אידיאלי שינעים לכם את השהות בבריכה.

לסיכום – יתרונות וחסרונות של משאבות חום לבריכות/ג'קוזי:

יתרונות:

  • התאמה לכל סוגי הבריכות: משאבות חום מתאימות לכל סוגי הבריכות – מסקימר, דרך אינטקס ועד בריכות גלישה.
  • חיסכון בחשמל: משאבות חום לג'קוזי ולבריכה צורכות מעט חשמל ביחס לתפוקה שלהן.

חסרונות:

  • תלות בסביבה: משאבות חום לא פועלות בחלל ריק. לכן, באזורים עם אקלים קריר למשל, נזדקק למשאבת חום חזקה ויקרה יותר. כך גם במקרה שנעדיף לחמם את הבריכה בשעות הלילה דווקא.
  • רעש: פעולתן של משאבות החום מייצרת רעש בעוצמות שונות. לכן, מוטב שנמקם את המשאבה במקום צדדי יחסית, הרחק מחדרי השינה.

מאמרים אחרונים

מדריך: איך לבחור את המזגן המתאים לכם?

לבחירת המזגן המתאים לחלל או לבית שאותם נרצה למזג יש חשיבות גדולה, והיא משפיעה הן על טיב ואיכות המיזוג והן על ההוצאות שאיתן ניאלץ להתמודד. כיום קיימים בשוק פתרונות מיזוג מגוונים בעלי מאפיינים שונים, המאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו לאתר בקלות יחסית את המזגן המושלם עבורם.

פרטים נוספים

כל מה שרציתם לדעת על חימום תת רצפתי

היום אנו יכולים ליהנות מיתרונות חימום תת רצפתי, המאפשר לחסוך ביעליות החימום באופן משמעותי, ליהנות מבטיחות משופרת ולהשתמש בטכנולוגיות ירוקות השומרות על איכות הסביבה, ומייתרות את הצורך להשתמש במיכלי סולר או גז.

פרטים נוספים

כך תשמרו על טמפרטורת המים בבריכה הפרטית

בשונה מבריכות ציבוריות המצויות בפיקוח משרד הבריאות ו/או הרשויות המקומיות, בריכות ביתיות הן באחריות הבלעדית שלכם, הבעלים. לכן, חשוב מאוד לדעת כיצד לתחזק אותן באופן שישמור עליכם ועל בני ביתכם, יגן על הבריכה מפני קלקולים ותקלות ויאפשר לכם ליהנות מהשימוש בה, בראש שקט.

פרטים נוספים

מערכות מיזוג אוויר: הסוגים הקיימים – וההבדלים ביניהם

לצד בחירת הריהוט, הריצוף והברזים באמבטיה, מעבר דירה במדינה חמה כמו שלנו מחייב אותנו בהכרעה חשובה נוספת: בחירת המזגן המתאים ביותר לבית החדש. איך ניגשים לקבלת ההחלטה הזאת? הצעד הראשון הוא להכיר את סוגי המזגנים הנפוצים כיום בשוק כמו גם את הטכנולוגיות המתקדמות שיאפשרו לכם לחסוך בהוצאות – כפי שעשינו בסקירה שלפניכם

פרטים נוספים

מה ההבדל בין מזגן אינוורטר לבין כל מזגן רגיל?

היום כבר אפשר לומר כי מזגן אינוונטר כבש את השוק הישראלי בשנים האחרונות ונחשב להתפתחות המשמעותית ביותר בתחום מיזוג האוויר ויכולת המזגן לשלוט על הטמפרטורה.

פרטים נוספים

מהם מאיידים למזגנים?

מאייד הינה היחידה המותקנת בתוך המבנה הממוזג ומגיעה בתצורה גלוייה או נסתרת לעין.

פרטים נוספים

בחירה נכונה של מיזוג אוויר מסחרי תעשייתי

בעל עסק או מפעל: חשוב להשקיע במערכת מיזוג אוויר מסחרי על מנת להבטיח עבודה רציפה בחלל המסחר או הייצור, התאמה מירבית לתנאי האקלים הישראלים, שבקיץ כוללים טמפרטורות גבוהות מאוד וכמובן שמירה על חומרי הגלם ונוחות העבודה במתחם, שמבטיחה תפוקה מקסימלית בכל רגע נתון.

פרטים נוספים

מה זה מערכת מיזוג אוויר VRV / VRF ?

היום אנו נהנים מדור חדש של טכנולוגיה של מערכות מיזוג אוויר, המתבססות על שימוש בטכנולוגיית VRF (VRV) הפועלות על עיקרון שינוי נפח זרימת הקירור במערכת.

פרטים נוספים

הרשמה לניוזלטר

השאר את כתובת המייל ותוכל לקבל ישירות אליך את כל העדכונים והחדשות של דייקין