daikin-img
daikin-img
daikin-img

תוצאות חיפוש

הפרויקט

מערכת מיזוג האוויר נמצא במשרדי חברה למתן פתרונות תכנון, הטמעה ועיצוב של מערכות מיזוג אוויר. כחברה שזה עיסוקה, משמשים משרדי העובדים והחללים הציבוריים גם כאולם תצוגה. המערכות השונות, תוכננו והותקנו במטרתה לספק תנאי נוחות מרביים הן לעובדים השוהים במקום שעות ארוכות במהלך היום והן למבקרים בו. כך, מוצגים במקום פתרונות הנדסיים ועיצוביים באמצעות דגמים שונים של יחידות לאספקת אוויר. שטח המשרד הוא כ־170 מ״ר והוא נמצא במבנה משרדים באזור תעשייה. החלונות הקיימים בו, פונים לכיוונים צפון, מזרח ודרום.

 • אדריכל

  ליאור סגל אדריכלות

 • מפקח

  טל דונדושנסקי, א.צ. אקלים ליין מערכות מיזוג אוויר

 • תכנון מערכת מיזוג האוויר

  א.צ. אקלים ליין מערכות מיזוג אוויר

 • התקנת המערכת

  א.צ. אקלים ליין מערכות מיזוג אוויר

 • צילום

  סלביק רוטנברג

אתגרים

המטרה הייתה להציג למבקרים מערכות מיזוג אוויר שונות ומגוונות שיעבדו זו לצד זו. בנוסף, המשרד תוכנן בתקופת תחילת הקורונה, מה שחידד מודעות לדבר שהיה ידוע עוד קודם אך קיבל התייחסות יתרה והוא - הגברת כמויות אספקת האוויר הצח שנכנס מבחוץ ואופן הסינון והכנסתו פנימה. עוד נלקחו בחשבון, שעות העבודה השונות של העובדים במקום. בעוד חלקם מסיימים את העבודה אחר הצהריים, אחרים נשארים לעבוד אל תוך הערב והלילה.

פתרונות

ההתייחסות החדשה לחשיבות היתרה הנוגעת לאוויר הנקי הנכנס פנימה, הביאה בחשבון, בזמן תכנון המערכת, את המספר הרב של החלפות האוויר בפילטרים. המטרה הייתה, שהאוויר הנכנס, יטופל כך שיהיה צח, מסונן ומקורר ברמה הגבוהה ביותר. כך למעשה, האוויר עובר טיפול דרך פילטרים צפופים במיוחד שמביאים לרמת ניקיון מרבית של האוויר הנכנס למשרדים ומפוזר בהם בכל חלל וחדר בנפרד. בתכנון המערכת, נלקחו בחשבון שעות עבודה מרובות של חלק מהעובדים. כדי להגיע ליעילות מיטבית של המערכת תוך התחשבות בעובדה זו, הותקנו שני מעגלי גז כשהאחד מיועד למשרדים בהם שעות הפעילות רבות יותר, ואילו השני, מיועד לשאר המשרד. האוויר הנקי, עובר מיחידת האוויר הצח המרכזית דרך תעלות לחדרים ולחללים השונים ומסופק למאיידים שמותקנים בכל אחד מהם בנפרד. לכל מאייד, יש את יניקת האוויר שלו שיונקת מהחדר או החלל הספציפי. צנרת הגז ותעלות המיזוג חשופות ברב שטחי המשרדים, מה שהצריך עיצוב מוקפד והתקנה מדוקדקת לקבלת מראה סופי מדויק ואסתטי. בשאר חללי המשרד, הצנרת מוטמעת בהנמכות תקרה. מכיוון שמדובר במשרדים המשמשים בו בזמן כאולם תצוגה, הותקן בכל חלל או חדר מפזר אוויר מסוג ומחברה שונים כך שלמעשה, ניתן לראות במקום את רב פתרונות מיזוג האוויר בחלל אחד. חלק מיחידות הקצה הללו נסתרות, וחלקן גלויות. בנוסף, יש יחידות קסטה שהנה יחידה גלויה דקורטיבית וכן, הותקנה גם יחידה גלויה של אוויר צח באפן החושף לעין את ביצוע הכנסת האוויר מבחוץ ויניקת האוויר מבפנים. מערכת המיזוג מחוברת למערכות שליטה שונות כמו ניהול מבנה, אפליקציה טלפונית ובית חכם.