daikin-img
daikin-img
daikin-img

תוצאות חיפוש

הפרויקט

דירת טריפלקס אורבנית במרכז תל אביב החולשת על קומות 6-4 וכוללת גג. הדירה, בשטח של כמאה מ״ר, פונה לכיוון מערב וכוללת הרבה מאוד פתחים, חלונות ומרפסות כך שהיא מוארת במהלך רב שעות היום. בקומת הכניסה, ישנם סלון, מטבח ופינת אוכל. הקומה מתחת מוקדשת לילדים. ואילו בקומה למעלה, יש סוויטת הורים וגג עם ג'קוזי.

 • אדריכלות

  שירלי דן

 • תכנון מערכת מיזוג האוויר

  קשת המזגנים בע״מ

 • התקנת המערכת

  קשת המזגנים בע״מ

 • צילום

  שי אדם

אתגרים

המבנה התל אביבי שבו נמצאת הדירה, ממוקם ברחוב צר במרכז העיר, מה שהצריך שינוע של הציוד במשאית עם מנוף של 75 מטר שיניף את מערכות מיזוג האוויר אל הגג. בנוסף, מכיוון שמדובר במבנה ישן מאוד, לא ניתן היה לחצוב בקירות שלו. דרישה נוספת, הייתה להטמיע את מערכת המיזוג באדריכלות המבנה ובפרטי העיצוב שבו כך שלא תיראה כלל.

פתרונות

מעבה יחיד הונח על גג המבנה, מה שהצריך ביצוע של הנמכות תקרה לצורך העברת הצנרת בקו ראשי ופיצול שלה בשלוש הקומות באמצעות שתי חנוכיות מרכזיות. בקומת סוויטת ההורים, המאייד ממוקם מעל ארון הבגדים ומשתלב בנגרות שבין הארון וקרניז תקרה. גריל דקור אייר משולב בנגרות לצורך אספקה ויניקה של אוויר. במטבח שבקומה הציבורית, המאייד ממוקם מעל ארון הקיר ומשתלב בנגרות שבין הארון וקרניז תקרה. גריל דקור אייר משולב בנגרות לצורך אספקה ויניקה של אוויר. בסלון, בצד השני של הקומה, מוקמה יחידה אנכית מאחורי הטלוויזיה. הגישה אליה מתבצעת באמצעות דלת עם צירי פיבוט כאשר הטלוויזיה זזה עם הדלת. גריל אספקה עליון, משולב בנגרות ארון הקיר למעלה בעוד שיניקת האוויר החוזר, מתבצעת דרך צוקל נסתר בחלקו התחתון של הארון. בחלל הכניסה של קומת החדרים, ממוקם מאייד בהנמכת גבס בתקרה שבה קיים גריל דקור אייר משולב של אספקה ויניקה של אוויר. מערכת דומה מוקמה גם בשני חדרי השינה הנוספים ובחלל המשפחה המרכזי. בחדר נוסף, הותקנה יחידה הזהה לזו שבחדר ההורים ובחדר האחרון, הונמכה תקרת חדרי הרחצה לטובת הטמעת מאייד כשגריל דקור משולב בנגרות ארון הקיר. בקר מרכזי, שהותקן בכניסה לבית, שולט על מערכות מיזוג האוויר של דייקין בלחיצת כפתור.