daikin-img
daikin-img
daikin-img

תוצאות חיפוש

הפרויקט

דירת יוקרה בת שלושה חדרים בקומה ה 12 במגדל דירות יוקרתי במיוחד בתל אביב. הדירה, בשטח 170 מ״ר, צופה מערבה לכיוון הים. היא נרכשה לאחר מסירה לדייר אחר, נהרסה לחלוטין, תוכננה ונבנתה מחדש כשהיא מאופיינת בקירות שחופו לוחות עץ עם פרופיל דקורטיבי החוזרים בדירה כולה ומקנים לה מראה בסגנון קלאסי אלגנטי. מתקיני מערכת מיזוג האוויר בדירה היו אמונים על ביצוע ההתאמות והשינויים במערכות מיזוג האוויר על פי דרישות האדריכלים, המעצבים והדיירים בכל 64 יחידות הדירות בבניין. בנוסף, היו אחראים, בשיתוף היועץ דני האן, על התקנת מערכות המיזוג והאוורור באזורים הציבוריים של הבניין, כולל בלובי ובחניונים, וכן על פינוי עשן ודיחוס חדרי המדרגות.

 • אדריכל

  ישר אדריכלים

 • אדריכלות פנים

  יניב פרדו אדריכלים בע״מ

 • מפקח

  יוסי סודאי

 • תכנון מערכת מיזוג האוויר

  ר.ס.ל. מהנדסים

 • התקנת המערכת

  מ.ד.ע. איורור ומיזוג אויר בע״מ

 • צילום

  עמית גרון

אתגרים

התכנון מחדש של הדירה, הצריך תוספת של מעבה שצריך היה להניף אל גג המבנה שגובהו 20 קומות. לצורך כך, צריך היה להעביר תשתית מהקומה ה 12 עד הגג בבניין שהדירות בו כבר נמסרו לדיירים. הפנטהאוס, שעדיין לא אוכלס בשלב ההוא, אפשר את העברת המעבה והתשתיות דרכו. אתגר נוסף, היה להטמיע את יחידות האיוד כך שיהיו סמויות מהעין תוך מתן דגש על גישה פרקטית ונוחה לשירות וטיפול עתידיים.

פתרונות

עבור המיזוג בשטח הציבורי של הדירה, הוטמעו שני מאיידים בהנמכת תקרת גבס בשירותי האורחים ובחדר שירות הצמוד לסלון. פתחי הגישה אל המאיידים הללו הם מסוג door open והם נמצאים בקו אפס בתקרת הגבס. הפתחים תוכננו בתיאום אדריכלי מדויק המשתלב הן עם תאורת החדרים הללו והן עם גרילי היניקה של הוונטות בהם. הגרילים, מסוג דקור, המיועדים לאספקת אוויר באזור הציבורי של הדירה, הוטמעו בחלק העליון של חיפויי הנגרות על הקירות ונצבעו בצבע בתנור בגוון זהה לזה של החיפויים. יניקת האוויר, מתבצעת במסדרון הדירה, דרך ניתוקים נסתרים הנמצאים בין הקירות לתקרה. במטבח, ישנו קולט אדים המחובר לוונטה שמחוברת לתעלת יניקה ורטיקלית שרצה מהדירה עד הגג. בסך הכל, יש בדירה שש וונטות המשרתות את המטבח ואת חדרי הרחצה והשירותים. כולן מותקנות בהנמכות גבס בתקרה. בבניין עצמו, יש שתי מערכות וונטות, אחת למטבחים ואחת לחדרי שירותים ושירות. לכל מערכת כזו, יש ארבעה מפוחים היושבים על הגג. תעלה ורטיקלית שרצה מהקומה הראשונה ועד האחרונה, מחברת בין הוונטות בדירות דרך מפוחי אינליין מושתקים אל המפוחים שעל הגג. בחדר השינה הראשי, ישנו מאייד ורטיקלי המשולב בנגרות בתוך קיר האודיו הכפול הנמצא מול המיטה. פתח השירות אליו, תוכנן ובוצע כחלק מהנגרות של הקיר. הגרילים משולבים גם הם בנגרות כשגריל האספקה נמצא בחלקו העליון של הקיר ואילו גריל היניקה נמצא בניתוק ורטיקלי בחלקו התחתון של דפן הקיר הכפול. עבור החדרים האחרים, הוטמע מאייד בהנמכת תקרת הגבס שבחדר העבודה. אספקת האוויר אליהם מתבצעת על ידי גרילי דקור בעוד שיניקת האוויר מתבצעת באמצעות גרילי יניקה המוטמעים בתקרות החדרים. היניקה עצמה, מתבצעת על ידי מפוחי אינליין מושתקים המחוברים אל פרטי גבס בניתוק שבין התקרה והקיר. גם בחדר הרחצה, יש ניתוק בין הקיר לתקרה המשמש כוונטה. מערכת מיזוג האוויר בדירה מחוברת למערכת הבית החכם באמצעות קול מאסטר הנשלט מאיי פד בכניסה לדירה ומטלפונים חכמים של בעלי הבית.