daikin-img
daikin-img
daikin-img

תוצאות חיפוש

הפרויקט

המסעדה נמצאת בווסט לגון שבטיילת של נתניה. המסעדה, ממוקמת במפלס הרחוב של קומפלקס דירות כשהחזית המרכזית שלה פונה לכיוון מערב אך הכניסה אליה מתבצעת מצד דרום.

 • אדריכלות

  רני זיס אדריכלים

 • אדריכלות פנים

  סטודיו ירון טל

 • ניהול פרויקט

  יובל בלנקשטיין Projects YB

 • תכנון מערכת מיזוג האוויר

  מאיר לוסקי מהנדסים

 • מתקין המערכת

  א.צ. אקלים ליין מערכות מיזוג אוויר

 • צילום

  יואב גורין

אתגרים

כשמדובר במסעדת יוקרה, או בכל מסעדה אחרת, חשוב עוד מהשלב הראשון של קבלת הפרויקט ותכנונו, לשים את הדגש על איזון נכון ומיטבי בין כמויות האוויר המסופק למסעדה לבין אלו שנפלטות ממנה. עבודה כזו, דורשת התקנה של מאייד אחד, או יותר, של אוויר צח המסופק לתוך המסעדה וכן מנדפים השואבים את האוויר המזוהם מהמטבח, מונעים את חדירת ריחות הבישול אל תוך אולם האירוח ופולטים את האוויר אל מחוצה לו. דבר נוסף שצריך היה לקחת בחשבון, הוא החזית המערבית עם המבט לים ממנה מגיעה קרינת שמש ישירה בשעות אחר הצהריים. למרות שהותקנה מעל החזית מערכת הצללה במטרה למנוע את כניסת החום, הפרמטרים הללו חשובים מאוד בחישובי העומס של תפוקת מיזוג האוויר.

פתרונות

מערכת אספקת האוויר באזור האירוח והישיבה, הוצמדה לתקרה באמצעות תעלות עגולות חשופות שנצבעו בתנור ברמת גימור קפדנית. בזמן ההתקנה, האתגר היה להימנע משריטות בצבע שכמעט לא ניתן לתקן מבלי שהדבר ייראה כפגם. מתוך כל אחת מהתעלות, יוצאים מספר מפזרי אוויר עגולים מדגם SF44 , המיועדים לתקרות גבוהות. יחידת האיוד, הוטמעה בחלל התקרה והוחבאה בחלק האחורי של המסעדה באזור המטבח. פתחי גישה, בדמות מגשים הניתנים לפירוק בתקרה, מאפשרים נגישות קלה למתן שירות, תיקונים ותחזוקה. מכיוון שהמסעדה היא חלק ממגדל שבו לא ניתן היה למקם את יחידות העיבוי על הגג, הן הותקנו בחדר תת קרקעי שנמצא מחוץ למסעדה במרחק של כשלושים מטרים ממנה. היחידות נמצאות מתחת למפלס הרחוב כך שפליטת האוויר נעשית דרך רפפה המופנית כלפי מעלה אל מחוצה לו דרך רצפת מדרך ותעלות. פתרון זה, של מיקום היחידות בחדר תת קרקעי, נמצא עוד בשלבי התכנון. הפעלת מערכת מיזוג האוויר, מסוג VRV תוצרת דייקין, מתבצעת באמצעות בקר מרכזי חכם השולט על כל אחת מהיחידות כולל אפשרות להתחברות לאפליקציה להפעלה מרחוק. באזורים אחרים, כמו המשרד והמחסן, ישנו בקר שפועל באפן עצמאי.