daikin-img
daikin-img
daikin-img

תוצאות חיפוש

הפרויקט

בית פרטי במושב הבנוי במפלס אחד כשהוא מבודד יחסית משכנים וחלקו האחורי פונה לשדה. אופיים האמנותי של בעלי הבית מורגש מאוד בהשקעת המחשבה ובאהבה שבאו לידי ביטוי בתכנון המוקפד, בעיצוב המקורי ובביצוע המדוקדק בדגש על כל פרט ופרט. השטח הציבורי של הבית נמצא במרכזו כשמעליו תקרה גבוהה ומשופעת. אזור מופרד מוקדש לשלושת חדרי הילדים ואזור נוסף משמש כסוויטת הורים. בצמוד לבית אך מחוצה לו, ישנם סטודיו רחב ידיים לאמנות ומשרד.

 • אדריכלות

  מייקל כספי אדריכלים

 • מפקח

  דויד טל, ניהול ופיקוח פרויקטים

 • תכנון מערכת מיזוג האוויר

  קשת המזגנים בע״מ

 • התקנת המערכת

  קשת המזגנים בע״מ

 • צילום

  ליאור שניידר

אתגרים

בשל התכנון הייחודי של החלל הציבורי בבית שבו גובה התקרה כפול, לא הייתה אפשרות לעשות הנמכות תקרה או עיבוי קירות באזור זה. הסטודיו לאמנות, שגם בו התקרה גבוהה מאוד, עטוף ויטרינות ענק שמטרתן להחדיר לתוכו כמה שיותר אור, דבר שצריך היה לקחת בחשבון עקב כניסת חום מכיוון זה. היות ובבית אין גגות שטוחים שעליהם ניתן היה להסתיר את שני המנועים הגדולים במיוחד )גובה 90.1 מטר( נבנה חדר טכני ייעודי נסתר במפלס הכניסה לבית שבו מוקמו גם המעבים וגם המנוע המיועד לחימום התת רצפתי.

פתרונות

שני המאיידים של השטח הציבורי בבית הוטמעו בקוביות גבס מעל ארונות הקיר במטבח ובשירותי האורחים. מכל אחד מהם יוצאת תעלת פח תעשייתית מסיבית וחשופה המשייטת במפלס התקרה לכיוון המטבח והסלון. גרילים בתעלות הללו מספקים אוויר לחלל הגדול והפתוח. יניקת האוויר החוזר עבור הסלון, מתבצעת דרך קיר כפול עם חלל פלנום וגריל תחתון המוסתר על ידי ספה גדולה. במטבח, יניקת האוויר נמצאת בדפן הנמכת הגבס מעל המקרר. הגישה לשירות וטיפול במאייד המטבח מתבצעת דרך תקרת גבס פריקה מאחורי המקרר. בחדרי השינה של הילדים, הוטמעו המאיידים בהנמכות גבס בתקרה כשהגישה אליהם מתבצעת דרך תקרה כפולה פריקה הנסתרת בנגרות הארונות. אספקת האוויר, מתבצעת דרך גריל צר וארוך מסוג רונה המוטמע בקו אפס בתקרת הגבס. יניקת האוויר, מתבצעת דרך צוקל נסוג בחלק התחתון של ארונות הקיר. המאייד המשרת את סוויטת ההורים, הוטמע בהנמכת תקרת הגבס בחדר הרחצה הצמוד. גריל אספקת האוויר, מדגם דקור אייר, נמצא בחלק העליון של הקיר בעוד שיניקת האוויר החוזר מתבצעת דרך גריל ורטיקלי בדפן הקיר הכפול שמאחורי המיטה. עבור הסטודיו רחב הידיים הכולל גם גלריה במפלס מוגבה, נבחר מאייד שהוסב ליחידה ורטיקלית בעל תפוקה גבוהה במיוחד. המאייד הוטמע בתוך עיבוי קיר שעליו נשענים מדפים המסתירים את פתח הגישה אליו. אותו פתח שירות, משמש גם כגריל ליניקת האוויר החוזר. תעלה מרכזית גדולה ותעשייתית, רצה במפלס התקרה לרוחב הסטודיו ומספקת אוויר גם לחלל המרכזי וגם לגלריה. מכיוון שלאדריכל היה חשוב שהתעלה תרוץ במקביל לקורת ברזל במפלס התקרה, צריך היה ליצור ״ברך״ בהמשך התעלה המוטמעת בתוך קיר הגבס.