daikin-img
daikin-img
daikin-img

תוצאות חיפוש

הפרויקט

אולם תצוגה של מטבחי יוקרה הממוקם בנמל תל אביב. האולם, פונה לכיוון מזרח, שם נמצאים חלונות הראווה, וכן לכיוון צפון. הכניסה, לעומת זה, מתבצעת דרך שלוחה בצד מערב. האולם ברובו מלבני אבל יש בו מובלעות של שני אזורים נוספים. האולם שימש בעברו כמחסן ישן ולכן, נקודת הפתיחה של הפרויקט הייתה התבוננות במצב הקיים שהביאה להחלטה לשמר את הלבנים האותנטיות ואת תקרות הבטון הקיימות במקום.

 • אדריכל

  לוין פקר אדריכלים רונה לוין רות פקר

 • מפקח

  אבישי זמל בנייה ופרויקטים בע״מ

 • תכנון מערכת מיזוג האוויר

  אלקטרה מערכות אקלים ואנרגיה

 • התקנת המערכת

  ש.פ. מיזוג בע״מ

 • צילום

  עמית גרון

אתגרים

הנושא המרכזי שדרש פתרון, היה איך למזג אולם בשטח 240 מ״ר שלא דרך התקרה. דרישת האדריכליות הייתה, להשאיר את התקרה, כולל העץ, הבטון והברזלים התומכים חשופים כמו שהם וללא הפרעות. אתגר נוסף, היה לחבר בין צנרות המערכת לבין המעבה שיושב על גג המבנה. מכיוון שלא ניתן היה למקם את המעבה ישירות על גג האולם העשוי עץ, צריך היה להעביר את הצנרת דרך קומה נוספת על מנת למקמו על גג גבוה יותר.

פתרונות

כדי להימנע מהנמכות תקרה בהתאם לדרישת האדריכליות, בוצע משני צדי האולם, עיבוי קיר ליצירת פיר המהווה קיר כפול שבתוכו הוטמעו מאיידים וורטיקליים. גרילים עגולים, מסוג ג'טים טבעות, שולבו ברום הקירות כך שהם זורקים את האוויר למרחק ויכולים כך למזג את שטח האולם כולו. יניקת האוויר החוזר, מתבצעת באמצעות גרילים במפלס הרצפה. מאיידים נוספים, הוטמעו בהנמכות גבס הנמצאות בין ארונות התצוגה לתקרה. אזורים אלו, נוצלו גם להעברת הצנרת. יניקת האוויר למערכות הללו, מתבצעת דרך צוקל המצוי במפלס הרצפה של הארונות. החיבור של המאיידים והצנת למעבים הנמצאים על הגג, התבצע באמצעות עיבוי הקיר בקומה העליונה שאינה שייכת לאולם.